Parky a oddychové zóny

 

Zámocky park

Bezmála 30 ha plocha poskytujúca možnosti relaxu alebo aktívneho odpočinku. Pokojné vychádzky s pozorovaním miestnej flóry a fauny, športové vyžitie – slušná dĺžka chodníkov pre beh (obvodový okruh 2,2 km), voľne prístupné ihrisko so spevneným povrchom v lete vhodné pre loptové hry, v zime možnosť korčuľovania. Detské ihrisko s uzavretým hracím priestorom. Prístupnosť z centra cca 10 min. pešo alebo autom možnosť parkovania na priľahlých parkoviskách parku.
 

Tri duby

Lokalita nachádzajúca sa mimo mesta. Dostupná z ul. Priemyselná alebo ul. Pezinská. Voľne prístupná plocha pre posedenie pri otvorenom ohnisku s možnosťou opekania. Atmosféru dotvára pretekajúci potok Malina. Zaujímavosťou miesta je hrob psa kniežaťa Pálffyho.
 

Kláštorné námestie

Parčík v centre mesta pred vstupom do areálu rímsko-katolíckého kostola. Menšia plocha poskytujúca odpočinok pod starými stromami katálp priamo uprostred centra mesta.

 

Vnútroblok Partizánska

Radlinského - v blízkosti centra uzavretá plocha s detským ihrisko z agátového dreva. Ihrisko je učené pre deti vo veku 6-14 rokov. Je umiestnené na veľkej trávnatej ploche vhodnej pre loptové hry, posedenie na trávniku.

 

Ul. Zámocká

Spojnica medzi Kláštorným námestím a Zámockým parkom. Jedna z posledných ulíc dýchajúca históriou starých domov.

 

Ul. Štúrova

Novo zrekonštruovaná plocha futbalového ihriska voľne prístupná verejnosti.

 

Cykloturistický orientačný systém v meste Malacky: